Osoby podatne na zarażenie dengą

Z roku na rok słyszy się o coraz większej liczbie przypadków zarażenia się wirusem dengi, przez co mówi się o tym, że jest to obecnie najszybciej rozprzestrzeniająca się choroba tropikalna.

Dotyka ona głownie ludzi żyjących w kiepskich warunkach sanitarnych, głównie w starych drewnianych chatach położonych na terenach zalesionych o dużej wilgotności, co stwarza idealne warunki bytowania dla różnego rodzaju insektów, zwłaszcza komarów, które są głównymi nosicielami wirusa dengi. Najbardziej podatne na zakażenie dengą są dzieci i osoby starsze i to one najczęściej umierają z powodu tej choroby.

Oczywiście podatność na te chorobę zależy od osobistej wrażliwości każdego człowieka, także odnotowuje się liczne przypadki zarażenia i zgonów ludzi dorosłych, w sile wieku. Szczególnie podatni na dengę są również turyści z krajów strefy umiarkowanej, gdzie funkcjonowanie w zupełnie innym klimacie i wśród innych bakterii może być powodem tego, iż nie są oni uodpornieni na bakterie pochodzenia zwrotnikowego i równikowego.

Dlatego też właśnie oni powinni się odpowiednio przygotować przed wyjazdem na urlop poprzez różnego rodzaju szczepienia oraz konsultacje ze lekarze-specjalistą zajmującym się chorobami tropikalnymi w celu zdobycia wiedzy na temat prawidłowego postępowania w przypadku zachorowania na te chorobę.

Vizendo 5mg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *