Leczenie dengi

Skoro znamy już przyczynę zarażenia się wirusem dengi oraz zagrożeniem dla zdrowia jakie niesie za sobą dobrze jest wiedzieć jak się ją leczy. Niestety tu sytuacja się komplikuje, gdyż do dzisiaj nie wynaleziono skutecznego leku ani szczepionki, która gwarantowałaby stuprocentową ochronę przed wirusem dengi.

Zachodzi tu podobna sytuacja jak w przypadku leczenia malarii, czyli łagodzenia objawów jakie powoduje denga. W przypadku dengi, gdy mamy do czynienia z jej najcięższą postacią należy liczyć się ze sporym wysiłkiem chorego, wywołanym przez gorączkę krwotoczną.

Dlatego też ważne jest odpowiednie nawadnianie organizmu za pomocą preparatów doustnych oraz kroplówek. Ważne jest również podawanie konwencjonalnych środków w celu zwalczania gorączki i umniejszenia bólu mięśni.

Chorobie towarzyszy czasem spadek ilości płytek krwi dlatego istotne jest podawanie leków zapobiegających zaburzeniom krzepnięcia krwi. W przypadkach ciężkich niezbędne jest leczenie szpitalne związane z najcięższymi objawami tej choroby czyli krwawieniami i wstrząsem. Jeśli sytuacja tego wymaga, chorego należy skierować na oddział intensywnej terapii.

lekarze przypisują Seroxat ludziom chorym na depresję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *