Denga w Europie

Choć denga należy do chorób tropikalnych i występuje głównie w Afryce, Azji Południowo-Wschodniej i na Karaibach, to coraz częściej odnotowuje się przypadki zachorowań na te chorobę w Europie. Zwykle wirus dengi przywożony jest przez turystów z wakacyjnych wojaży po krajach stref zwrotnikowych i równikowych.

Dużo przypadków odnotowano między innymi w Niemczech i Szwecji, co nie powinno dziwić, gdyż obywatele tych państw dużo podróżują po świecie. W Polsce jak na razie odnotowano jedynie pojedyncze sytuacje zarażenia wirusem dengi. Ogólnie rzecz biorąc choroba ta nie stanowi większego zagrożenia na naszym kontynencie.

Jedyne co może niepokoić to sytuacja jaka odnosi się do portugalskiej Madery, gdzie w ciągu ostatnich miesięcy odnotowano ponad 1400 przypadków zarażenia dengą, zarówno wśród turystów jak i mieszkańców wyspy.

Przez obserwatorów to wydarzenie uważane jest za największą epidemię dengi od 1920 roku jaka zdarzyła się na kontynencie europejskim. Choć miejscowi specjaliści zapewniali, że sytuacja jest pod kontrolą, a pojawiająca się epidemia związana była ze wzrostem liczebności komarów, po intensywnych opadach deszczu, sytuacja ta powinna zwrócić uwagę na to, że tego typu choroby mogą dotrzeć nawet do Europy i rozprzestrzeniać się na szeroką skalę.

Betnovate Maść dla każdego do kupienia w każdej aptece

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *