Czym jest denga?

Czym jest denga?Denga należy do grup chorób tropikalnych, czyli takich które są charakterystyczne dla krajów leżących w strefie podzwrotnikowej i równikowej. Jest ona chorobą odzwierzęcą, czyli przenoszona jest przez zwierzęta, a konkretnie komary z grupy Aedes.

Zarażenie następuje w momencie ukąszenia przez chorego owada. Jest to choroba, która przebiega nieregularnie, czyli dla jednych może przebiegać praktycznie bezobjawowo, a z kolei w przypadku innych osób może nawet doprowadzić do śmierci.

Obecnie z roku na rok mówi się o coraz liczniejszych przypadkach zarażenia tą chorobą na całym świecie, głównie w Afryce i Azji Południowo-Wschodniej. Mówi się, że co roku wirusem dengi zaraża się 50 mln osób, głównie dzieci, a także, że rocznie choroba ta doprowadza do śmierci ok. 600 tys. ludzi.

Z racji iż do tej pory nie wynaleziono skutecznej szczepionki, ani skutecznych leków antywirusowych, leczenie przebiega tylko poprzez łagodzenie objawów. Dlatego też choroba ta jest bardzo niebezpieczna i stanowi w tej chwili ogromne zagrożenie dla ludności Afryki i Azji Południowo-Wschodniej, ale również i dla turystów z krajów zachodnich, którzy bez odpowiedniego zabezpieczenia przyjeżdżają w te rejony.

Seroxat 20mg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *